Listwy przypodłogowe – jak wybrać?

Listwy przypodłogowe – jak wybrać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Listwy przypodłogowe – jak wybrać?

Listwy przypodłogowe są dostępne w wielu, różnych wariantach kolorów, wzorów i materiałów z których są zrobione. Taka różnorodność utrudnia wybór.
Kupując listwy przypodłogowe powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego je wykonano. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykończenia, nie wybierajmy plastiku. Innym ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest sposób mocowania do ściany.
Na koniec musimy zastanowić się nad kolorem, szerokością oraz wzorem listew.
Dekoratorzy wnętrz polecają zakup listew w kolorze podłogi, to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, zostawiające nam dużą dowolność w aranżacji wnętrza w przyszłości. Innym, również dość neutralnym pomysłem są białe listwy przypodłogowe. Nadają się do praktycznie każdego wnętrza. Są bardzo dobrym pomysłem, jeśli w jednym pomieszczeniu mamy połączenie różnych typów podłóg – np. płytki w kuchni i panele w otwartym na kuchnię salonie. Jeśli chcemy, możemy wybrać wyższe listwy, które nadadzą wnętrzu charakteru.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Żelbet w budownictwie

  Konstrukcje domów jednego z architektów do dziś zaskakują, na przykład fakt, że cała elewacja jest przeszklona, ale układ podziałów zachował klasyczną osiowość i symetrię, ulubione przez Perreta. Nowatorstwo i postęp były u Perreta stale ograniczone. Aczkolwiek utorował on drogę powszechnemu zastosowaniu żelbetu, to jednak nigdy nie potrafił uwolnić się od reguł i praw klasycznej architektury….

  Read more
 • Przypowieść o mieszkaniu

  Bardzo znana jest bajka na temat mieszkania i rodziny, która ma w nich zamieszkać. Pewien architekt zaprojektował mieszkanie dla swojej rodziny i dlatego zachwycał o ono pomysłowością oraz mnogością ciekawych rozwiązań. Architekt był bardzo dumny z Pomysłowego Domu, zaś inni architekci mówili, że jest on najbardziej pomysłowym z Pomysłowych Architektów. Rodzina zagospodarowała się wreszcie w…

  Read more
 • Przeróbka drzewa w Jastrzębiu Zdroju Gdy chcemy przerobić okrągłe drzewo na przykład na belki, to musimy poszukać tartaku. Tartak jest właśnie takim miejscem, gdzie dokonuje się przerobu drewna i powstaje potrzebna nam tarcica. Jest on miejscem niezbędnym dla nas, gdy budujemy dom lub gdy zależy nam na pocięciu okrągłego drzewa, które zużyjemy na inny cel….

  Read more