Mieszkania od firmy deweloperskiej

Mieszkania od firmy deweloperskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mieszkania od firmy deweloperskiej

Jeżeli kupujemy mieszkanie od firmy deweloperskiej to jesteśmy jego automatycznym właścicielem. Trochę inaczej jest jak kupujemy mieszkanie od spółdzielni. Otóż wówczas są trzy możliwości prawne posiadania: spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego i jako własność lokalu. Mieszkanie spółdzielcze lokatorskie daje nam najmniej praw i uprawnień. Jest jednak lepszym rozwiązaniem niż wynajem.

Aby móc starać się o nabycie mieszkania spółdzielczego lokatorskiego trzeba podpisać umowę ze spółdzielnią. W tej umowie, każda ze stron ma jakieś zobowiązania. I tak: spółdzielnia zobowiązuje się do wybudowania mieszkania, natomiast osoba, która chce nabyć od spółdzielni mieszkanie, zobowiązuje się do opłacenia kosztów budowy poprzez wniesienie wkładu mieszkaniowego. W pojęciu „koszty budowy” spółdzielnia ma na myśli wszystkie wydatki związane z mieszkaniem, ale także inne zobowiązania spółdzielni związane z budową. To wszystko powoduje, że przy podpisywaniu umowy nie zna się ceny mieszkania.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Na Żywiecczyźnie można zobaczyć piękne budownictwo z dawnych czasów. Ściany tamtejszych chałup przede wszystkim budowano z ociosanych belek zwanych rysiami. Łączono je ze sobą w narożach używając w tym celu węgła prostego. Dodatkowo był on wzmacniany za pomocą dwustronnie zaciosanych kołków. Jeśli chodzi o dachy niegdyś przede wszystkim pokrywane były gontem. Różniły się jednak lokalnie,…

  Read more
 • Przeróbka drzewa w Jastrzębiu Zdroju Gdy chcemy przerobić okrągłe drzewo na przykład na belki, to musimy poszukać tartaku. Tartak jest właśnie takim miejscem, gdzie dokonuje się przerobu drewna i powstaje potrzebna nam tarcica. Jest on miejscem niezbędnym dla nas, gdy budujemy dom lub gdy zależy nam na pocięciu okrągłego drzewa, które zużyjemy na inny cel….

  Read more
 • By kupić mieszkanie

  W swoim życiu człowiek niejednokrotnie musi zmierzyć się z różnego typu zadaniami, które to wymagają od niego tego, aby wykazać się znajomością z dziedziny spraw urzędowych. Niestety, w naszym państwie jest bardzo trudno załatwić coś w urzędzie ,dlatego też trzeba wykazać się cierpliwością. Jednakże, bardzo problematycznym dla wielu ludzi jest to, gdy chcą kupić oni…

  Read more