Mieszkanie własnościowe

Mieszkanie własnościowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mieszkanie własnościowe

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe według ekspertów jest lepszym rozwiązaniem niż mieszkanie spółdzielcze lokatorskie. Osoba, która posiada mieszkanie spółdzielcze własnościowe ma o wiele więcej praw niż osoba z mieszkaniem lokatorskim. Przede wszystkim może ona swoje mieszkanie sprzedać albo darować. Drugą, bardzo istotną sprawą jest fakt, że mieszkanie spółdzielczo własnościowe jest dziedziczne, można zapisać je w testamencie. Podobnie jak w przypadku mieszkania spółdzielczego lokatorskiego, by ubiegać się o mieszkanie, trzeba podpisać ze spółdzielnią umowę.

Podobnie zresztą i w tej umowie nie ma końcowej ceny – jest tylko zobowiązanie lokatora, że pokryje koszty budowy mieszkania wraz z innymi kosztami spółdzielni poprzez wniesienie wkładu budowlanego. Zatem może się okazać, że cena końcowa wyjdzie wyższa niż planowano i zakładano. Porównując ceny, mieszkania spółdzielcze własnościowe na rynku wtórnym są mniej więcej w podobnej cenie co mieszkania stanowiące pełną wartość. Zatem trzeba się zastanowić, która forma własności bardziej nam odpowiada.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Nieruchomości – Mieszkania Na tą chwilę na rynku nieruchomości można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń o wynajem czy sprzedaż mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że sporo osób w Polsce kupiło mieszkania nie tylko do swoich celów rodzinnych, ale również w celach inwestycyjnych. I tak na przykład teraz wynajmują mieszkanie, a w momencie najwyższych cen mieszkań sprzedadzą…

  Read more
 • Remont mieszkania

  Remont mieszkania Mieszkanie nie będzie wiecznie wyglądało tak samo pięknie i modnie. Po pewnym czasie w nim mieszkania, twierdzimy, że najwyższy czas by przeprowadzić w nim remont. Remont mieszkania może przebiegać na dwa sposoby. Można zdecydować się na remont częściowy, czyli co jakiś czas będziemy remontować jeden pokój. Również można zdecydować się na generalny remont….

  Read more
 • Podział fundamentów

  Fundamenty jako jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku podlegają pewnej klasyfikacji. Jest to wiedza już niekoniecznie potrzebna osobom, które zlecają komuś budowę domu, ale warto jest się przyjrzeć temu tematowi chociażby z samej ciekawości. Jakie zatem rodzaje fundamentów wyróżnia się w budownictwie? Otóż klasyfikacja fundamentów dotyczy przede wszystkim ich sposobu wykonania. Istotny jest również materiał,…

  Read more