Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Jak wiadomo, banki zarabiają na udzielaniu kredytów, nic więc dziwnego, że stale prześcigają się w różnorodnych promocjach i tworzą coraz atrakcyjniejsze oferty mające przyciągnąć kredytobiorcę właśnie do tego konkretnego banku.

Nie powinno nas dziwić, że reklamy banków przekazują nam tylko te najbardziej atrakcyjne aspekty kredytu i nie wspominają o innych, już mniej obiecujących. Często, wiedzieni tymi obietnicami błyskawicznej decyzji kredytowej, niskiego oprocentowania i innych korzystnych warunków, przeglądamy umowę pobieżnie, tłumacząc się jej długością lub tym, że wszystkie umowy są takie same. To największy błąd! Właśnie w regulaminie danej promocji odnajdziemy „gwiazdki”, które powinny włączyć u nas lampkę ostrzegawczą.

Obniżenie wysokości marży kredytu jest najczęściej obwarowane dodatkowymi warunkami, które musimy spełnić, na przykład: zakup karty kredytowej, wykupienie ubezpieczenia, utrzymanie rachunku osobistego w danym banku przez określony czas, utrzymanie wskazanego minimalnego salda na koncie etc. Okazuje się, że jeśli nie spełnimy jednego z warunków wymienionych w regulaminie tej promocji, cena kredytu powróci do standardowej, co podwyższy nasze koszty. Musimy być na to przygotowani.

Upust jest najczęściej obiecywany wszystkim kredytobiorcom w danym banku, ale gdy wczytamy się w regulamin, dowiemy się z niego, że upust przysługuje tylko osobom, które otrzymają najwyższą możliwą kwotę kredytu.

Niektóre banki obiecują też obniżenie prowizji kredytu do zera. A w dokładniejszych zapisach odnajdziemy informację, że z opłaty prowizji zostaną zwolnione tylko osoby, które spłacą swój kredyt przed czasem.

Promocje są po to, żeby z nich korzystać, ale z rozwagą. Nie ufajmy jedynie reklamom, poświęćmy czas na zapoznanie się z regulaminem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Tartak w Jastrzębiu Zdroju zaprasza Gdy chcemy posiadać własny dom możemy zwrócić się w tej sprawie do dewelopera. Firmy deweloperskie oferują kompleksowe usługi. Praca ich rozpoczyna się od zakupu terenu pod budowę. Deweloper zajmuje się też projektem domu i nadzoruje jego budowę. I działa aż do oddania nam kluczy. Jednak takie usługi deweloperskie są dość…

  Read more
 • Mieszkanie własnościowe

  Mieszkanie własnościowe Mieszkanie spółdzielcze własnościowe według ekspertów jest lepszym rozwiązaniem niż mieszkanie spółdzielcze lokatorskie. Osoba, która posiada mieszkanie spółdzielcze własnościowe ma o wiele więcej praw niż osoba z mieszkaniem lokatorskim. Przede wszystkim może ona swoje mieszkanie sprzedać albo darować. Drugą, bardzo istotną sprawą jest fakt, że mieszkanie spółdzielczo własnościowe jest dziedziczne, można zapisać je w…

  Read more
 • Niezwykłe rozwiązania w projektach architektów zadziwiają do dziś, budzą podziw i zdumienie. Niejednokrotnie wydaje się, że dana konstrukcja nie ma prawa istnieć. Rzesze naśladowców próbuje sprostać zadaniu i też w swoich pomysłach wykorzystać rozwiązania podpowiedziane przez eksperymentujących architektów. ,,Grzybki” Maillarta, zastosowane po raz pierwszy w 1 910 roku w istniejącym do dziś magazynie w Zurychu,…

  Read more