Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Jak wiadomo, banki zarabiają na udzielaniu kredytów, nic więc dziwnego, że stale prześcigają się w różnorodnych promocjach i tworzą coraz atrakcyjniejsze oferty mające przyciągnąć kredytobiorcę właśnie do tego konkretnego banku.

Nie powinno nas dziwić, że reklamy banków przekazują nam tylko te najbardziej atrakcyjne aspekty kredytu i nie wspominają o innych, już mniej obiecujących. Często, wiedzieni tymi obietnicami błyskawicznej decyzji kredytowej, niskiego oprocentowania i innych korzystnych warunków, przeglądamy umowę pobieżnie, tłumacząc się jej długością lub tym, że wszystkie umowy są takie same. To największy błąd! Właśnie w regulaminie danej promocji odnajdziemy „gwiazdki”, które powinny włączyć u nas lampkę ostrzegawczą.

Obniżenie wysokości marży kredytu jest najczęściej obwarowane dodatkowymi warunkami, które musimy spełnić, na przykład: zakup karty kredytowej, wykupienie ubezpieczenia, utrzymanie rachunku osobistego w danym banku przez określony czas, utrzymanie wskazanego minimalnego salda na koncie etc. Okazuje się, że jeśli nie spełnimy jednego z warunków wymienionych w regulaminie tej promocji, cena kredytu powróci do standardowej, co podwyższy nasze koszty. Musimy być na to przygotowani.

Upust jest najczęściej obiecywany wszystkim kredytobiorcom w danym banku, ale gdy wczytamy się w regulamin, dowiemy się z niego, że upust przysługuje tylko osobom, które otrzymają najwyższą możliwą kwotę kredytu.

Niektóre banki obiecują też obniżenie prowizji kredytu do zera. A w dokładniejszych zapisach odnajdziemy informację, że z opłaty prowizji zostaną zwolnione tylko osoby, które spłacą swój kredyt przed czasem.

Promocje są po to, żeby z nich korzystać, ale z rozwagą. Nie ufajmy jedynie reklamom, poświęćmy czas na zapoznanie się z regulaminem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Chata mazowiecka

  Chata mazowiecka Mazowsze nie jest to jednolita kraina pod względem występującej tu sztuki ludowej. Południowo-Zachodnia jej część wyraźnie wiąże się z okręgiem centralnym, do którego też w tym opra­cowaniu została dołączona, środkowa jest stosunkowo mało znana, podobnie zresztą jak i wschodnia. Jedynie północne Kurpie stanowią teren zarówno bogaty w sztukę ludową, jak też dostatecznie poznany,…

  Read more
 • Architektura z dawnych lat na Żywiecczyźnie Jeśli chodzi o Polski folklor warto spojrzeć na historię miasta Żywiec. Sięga ona aż średniowiecza. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na miasta takie jak Milówka, Radziechowy, Wieprz, Cięcina czy Łękawica stanowiące wspaniałe przykłady tamtejszej kultury po dzień dzisiejszy. Wielkie znaczenie w historii tej okolicy na pewni mieli pasterze…

  Read more
 • Dobudówka dla domu

  Z biegiem lat rodzina każdego z nas zaczyna się coraz bardziej powiększać. My również sami zaczynamy się starzeć i staramy się przede wszystkim o to, aby móc dla siebie przygotować odpowiednie miejsce na piękną jesień swojego życia. Nie ma sensu obecnie budować zupełnie nowego domu dla swoich potrzeb gdyż jest to zbyt kosztowne działanie. Dużo…

  Read more