Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Promocje kredytów hipotecznych – czasami zbyt drogie.

Jak wiadomo, banki zarabiają na udzielaniu kredytów, nic więc dziwnego, że stale prześcigają się w różnorodnych promocjach i tworzą coraz atrakcyjniejsze oferty mające przyciągnąć kredytobiorcę właśnie do tego konkretnego banku.

Nie powinno nas dziwić, że reklamy banków przekazują nam tylko te najbardziej atrakcyjne aspekty kredytu i nie wspominają o innych, już mniej obiecujących. Często, wiedzieni tymi obietnicami błyskawicznej decyzji kredytowej, niskiego oprocentowania i innych korzystnych warunków, przeglądamy umowę pobieżnie, tłumacząc się jej długością lub tym, że wszystkie umowy są takie same. To największy błąd! Właśnie w regulaminie danej promocji odnajdziemy „gwiazdki”, które powinny włączyć u nas lampkę ostrzegawczą.

Obniżenie wysokości marży kredytu jest najczęściej obwarowane dodatkowymi warunkami, które musimy spełnić, na przykład: zakup karty kredytowej, wykupienie ubezpieczenia, utrzymanie rachunku osobistego w danym banku przez określony czas, utrzymanie wskazanego minimalnego salda na koncie etc. Okazuje się, że jeśli nie spełnimy jednego z warunków wymienionych w regulaminie tej promocji, cena kredytu powróci do standardowej, co podwyższy nasze koszty. Musimy być na to przygotowani.

Upust jest najczęściej obiecywany wszystkim kredytobiorcom w danym banku, ale gdy wczytamy się w regulamin, dowiemy się z niego, że upust przysługuje tylko osobom, które otrzymają najwyższą możliwą kwotę kredytu.

Niektóre banki obiecują też obniżenie prowizji kredytu do zera. A w dokładniejszych zapisach odnajdziemy informację, że z opłaty prowizji zostaną zwolnione tylko osoby, które spłacą swój kredyt przed czasem.

Promocje są po to, żeby z nich korzystać, ale z rozwagą. Nie ufajmy jedynie reklamom, poświęćmy czas na zapoznanie się z regulaminem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Materace do sypialni

  Czy Twój kręgosłup boli Cię wystarczająco mocno, abyś zatroszczył się o to, na czym śpisz? Jeśli tak, to wybierz dla siebie materac o odpowiedniej charakterystyce: 1. Poczuj ulgę, jaką daje elastyczność punktowa najlepszych materacy, kiedy materac ugina się tylko w tym punkcie, który naciskasz i w bezpośredniej bliskości. 2. Zdecyduj, co odpowiada Ci bardziej –…

  Read more
 • Mieszkania Tychy

  Mieszkania Bieżąca kondycja ekonomiczna w państwie sprawia, że spora część świeżych par nie stać na kupno własnego mieszkania. Tychy są dużą miejscowością, dzięki czemu rynek nieruchomości jest raczej obszerny, zarówno w obszarze sprzedaży, jak i wynajmu. Rozwiązania są dwa. Przede wszystkim związek taki może postanowić o wynajęciu lokalu, nakład pieniężny takiż nie jest znaczący, ale…

  Read more
 • Budownictwo, co to jest?

  Bardzo często, gdy czegoś nie wiemy to po prostu sięgamy do Internetu, bądź też pytamy naszych znajomych na temat tego, co właściwie sądzą o budownictwie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że każdy z nas może na przykład wybrać się na taki kierunek studiów, na jaki tylko chce. Pamiętajmy o tym, ze należy zawsze kierować…

  Read more