Przepuszczalność okien

Przepuszczalność okien
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przepuszczalność okien

Czy wiesz, że przepuszczalność okien to jeden z tych elementów, które mają znaczny wpływ na kształtowanie się kosztów ogrzewania budynków? Jak to możliwe? Otóż im większy jest parametr przenikania ciepła, tym więcej energii cieplnej z naszego domu ucieka. A wtedy pobieramy jej więcej i więcej za nią płacimy.
Jeśli chcemy więc ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem powinniśmy zainwestować w dobre okna, jak na przykład energooszczędne okna pcv. A przed ostateczną decyzją powinniśmy zrobić swoisty bilans energetyczny. Producenci mogą bowiem kusić nas przepuszczalnością energii promieniowania słonecznego. Ale biorąc pod uwagę, że w okresie jesiennym i zimowym słonka u nas tyle, co na lekarstwo, raczej nie jest ono dobrym źródłem energii. O wiele ważniejsze jest natomiast, aby wysokim był parametr przenikania ciepła. To właśnie on determinuje poziom strat energii, którą czerpiemy, aby ogrzać nasze mieszkanie lub dom. I to on tutaj w głównej mierze powinien być kryterium wyboru konkretnych okien.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Stolarstwo w Poznaniu

  Stolarstwo w Poznaniu W naszym kraju (i nie tylko zresztą) istnieje sporo stolarzy, prowadzący zakład (firmę) stolarski. Zwłaszcza w Warszawie i w Poznaniu istnieje dużo takich zakładów. Z tego względu, jak łatwo się można domyśleć, istnieje ogromna konkurencja między nimi. Ogólnie rzecz biorąc, stolarz Poznań świadczy usługi stolarskie zarówno klientom indywidualnym (czyli osobom fizycznym), jak…

  Read more
 • Schodołazy osobowe

  Pomoc niepełnosprawnej osobie Zastanawiasz się, jak pomóc niepełnosprawnej osobie? Na pewno pomoc może mieć różne odcienie. W końcu niepełnosprawne osoby muszą zmagać się z różnymi przeciwnościami i nie ma chyba osoby uważającej inaczej. Niemniej przydałby się jakiś konkret. Niech tym konkretem będzie kupno schodołazów osobowych. Odpowiednie schodołazy osobowe to bardzo duża pomoc, każda niepełnosprawna osoba…

  Read more
 • Przeróbka drzewa w Jastrzębiu Zdroju Gdy chcemy przerobić okrągłe drzewo na przykład na belki, to musimy poszukać tartaku. Tartak jest właśnie takim miejscem, gdzie dokonuje się przerobu drewna i powstaje potrzebna nam tarcica. Jest on miejscem niezbędnym dla nas, gdy budujemy dom lub gdy zależy nam na pocięciu okrągłego drzewa, które zużyjemy na inny cel….

  Read more